Šalutinis sniego poveikis
Techninės apžiūros įmonių komanda pastarosiomis dienomis sulaukė klausimų, ar sniego gausa kelia kokių nors pavojų automobiliams, kaip išvengti galimų nemalonumų ir kokios klaidos atsieina skaudžiausiai. Štai kas yra svarbu technikos ekspertų akimis.
Sniegas didelės tiesioginės žalos automobiliui padaryti praktiškai negali – beveik visos problemos užklupus tokiam stipriam snygiui, koks dalį Lietuvos egzaminavo pastarosiomis dienomis, susijusios su pačių vairuotojų daromomis klaidomis.
Tarp dažniausiai pasitaikančių situacijų galima paminėti bandymus įveikti pusnis jas taranuojant. Tokiu atveju rizikuojama sulaužyti, deformuoti ar pažeisti priekinėje automobilio dalyje esančias kėbulo detales, sugadinti aušinimo radiatorių, užkimšti ortakius, nuplėšti purvasaugius. Kaktomušos su sniego kauburiais, atsirandančiais pustant ar komunalininkų technikai kelkraščiuose suformavus „bortus“ ypač skausmingos, kai spustelėjus šalčiui drėgnas sniegas suledėja. Be to, stora sniego danga trukdo įvertinti važiavimo trajektorijoje esančias kliūtis – kelkraščių bordiūrus, akmenis duobes etc. Dėl šių priežasčių ypač atsargiai reiktų važiuoti menkai žinomais keliais, nes užšokus ant jų galima pažeisti automobilio dugną, pramušti karterį, apgadinti važiuoklės detales.
Taip pat tipiniu problemų sukūrimu „lygioje vietoje“ galima laikyti sprendimus leistis į kelionę nenuvalius nuo automobilio viso sniego, o tik prasigramdžius nedidelį plotą ant priekinio stiklo. Taip vairuotojas drastiškai komplikuoja savo paties galimybes matyti kas vyksta kelyje ir adekvačiai reaguoti į įvairias situacijas. Dar daugiau – taip galima pridaryti rimtų nemalonumų važiuojantiems iš paskos, jei nuo nevaleikos mašinos stogo sniegas (ypač suledėjęs jo gabalas) nuskrietų ir pataikytų į ta pačia kryptimi judantį automobilio stiklą. Staiga stabdant sniego kepurė gali užslinkti ir ant priekinio stiklo.
Storas sniego ir ledo luobas ant kėbulo gali išprovokuoti nemalonumų jei juo bus bandoma atsikratyti naudojant netinkamus įrankius: grandant sniego kastuvais ar šepečiais, skirtais kitiems ūkio darbams, subraižyti dažų dangą ar netgi stiklus yra lengviau nei gali atrodyti.
Dar viena žiemos komplikacija – ratlankiuose susikaupęs sniegas. Paprastai jis atsiranda įstrigus pusnyse ir dažnu atveju išbalansuoja ratus bei sukelia vibraciją. T. y. to galima po sėkmingos gelbėjimosi operacijos tiesiog išvalant sniego ar ledo sankaupas.
Išvengti panašių bėdų galima naudojant tinkamus įrankius (specialias šluoteles ir ledo gremžtukus), į apiplovimo rezervuarą pilant kokybišką žieminį langų plovimo skystį. Taip pat rekomenduojama su savimi vežiotis buksyravimo lyną, o jei yra galimybė ir sniego kasimo priemonę. Gyvenantiems atokesnėse (ypač miškingose) užmiesčio vietose į kasdienes keliones pasiimti pjūklą ar kirvį.